pies w podróży
pies w podróży

Hotel dla psa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wspólny wyjazd z psem nie zawsze jest możliwy. Nie zawsze też istnieje możliwość pozostawienia go pod opieką rodziny czy przyjaciół. W takiej sytuacji warto rozważyć powierzenie czworonożnego przyjaciela osobom zawodowo zajmującym się opieką nad zwierzętami, prowadzącym tzw. hotel dla psów. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Dowiedz się, aby mieć pewność, że oddajesz pupila w dobre ręce!

Więcej

Jaki hotel dla psa wybrać?

Obecnie znalezienie opieki dla czworonoga – kilkugodzinnej, kilkudniowej a nawet dłuższej – nie stanowi problemu, bowiem w niemal każdej okolicy znajduje się hotel dla psa. Zanim zdecydujesz się na konkretny hotelik dla psa, sprawdź wszystkie oferty w swojej okolicy. Zadzwoń i zadaj wszelkie nurtujące Cię pytania. Dobry hotel dla psa poznasz m.in. po tym, że jego właściciel:

  • będzie otwarty na rozmowę;
  • chętnie odpowie na wszystkie pytania;
  • będzie zadawał pytania dotyczące Twojego pupila, jego potrzeb, zachowania, problemów;
  • zaprosi Cię na zapoznanie, aby mógł ocenić, czy Twój pupil kwalifikuje się do przyjęcia;
  • oprowadzi Cię po obiekcie, pokaże miejsce, w którym pies będzie spał, gdzie będzie bawił się i przebywał w ciągu dnia;
  • opowie, w jaki sposób dba o bezpieczeństwo psów.

UWAGA! Godne zaufania hotele posiadają przejrzysty regulamin i podpisują umowę z właścicielem psa. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych stawiają przed klientami szereg wymagań i nie boją się odmówić przyjęcia czworonoga, jeśli obiektywne przesłanki wskazują na to, że pobyt w hotelu nie jest bezpiecznym rozwiązaniem dla niego lub/i innych czworonożnych gości.

W odpowiedzialnie zarządzanych hotelach przyjmowane są wyłącznie psy łagodne, posiadające aktualne szczepienia, odrobaczone i odpchlone. To wymogi, których w żaden sposób „nie przeskoczysz”. I bardzo dobrze, bo przecież nie chcesz, aby Twój pies był narażony na kontakt z innym chorym lub/i agresywnym zwierzęciem!

Większość hoteli wymaga, aby pies przybył „na wypoczynek” z własnym wyposażeniem. Należą do niego: obroża/szelki, smycz, kocyk, zabawka, karma. To istotne, bowiem czworonóg, mając obok siebie znajomy zapach, czuje się bezpieczniej i łatwiej adaptuje się do nowych warunków. Równie ważne jest na co dzień podawane pożywienie, ponieważ po zupełnie nowym Twój pupil mógłby mieć problemy żołądkowe. Zadbaj o wysokiej jakości karmę, jak np. pełnoporcjowe, wolne od sztucznych barwników i dodatków smakowych karmy SPECIFIC™. Dobrze oblicz, ile jedzenia potrzebuje pies, aby nie zabrakło go podczas Twojej nieobecności.

Cena pobytu za dobę uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od miasta, zakresu świadczonych usług, a także od wielkości psa. Koszt pobytu małych i miniaturowych czworonogów, jak np. szpic miniaturowy, kształtuje się w okolicach od 40 do 60 zł za dobę. Rasy średnie i duże to wydatek rzędu 70-80 zł. Jeśli natomiast masz psa rasy olbrzymiej, jak np. dog niemiecki czy landseer, możesz zapłacić nawet do 100 zł za dobę. Wiele obiektów podaje wyższą cenę za opiekę nad szczeniętami (nawet małych ras), przeciętnie około 60 zł za dobę, z uwagi na to, że wymagają one większej uwagi. Zazwyczaj istnieje możliwość dziennego pobytu psa – koszt takiej usługi rozpoczyna się od 15 zł za godzinę. Bardzo „ekskluzywne” hotele pobierają opłatę w wysokości nawet 150 zł za dobę i więcej w przypadku krótkiego pobytu lub/i pobytu świątecznego (weekendy, święta).

Niektóre hotele świadczą dodatkowo płatne usługi, jak np. indywidualny spacer poza obiektem, szkolenie z podstaw posłuszeństwa etc.