kocie aktywności
kocie aktywności

Kocie aktywności – zapewnij swojemu podopiecznemu odrobinę rozrywki!

Koty, choć przesypiają sporą część dnia, chowając się w swoich ulubionych zakamarkach, w rzeczywistości są bardzo aktywnymi, wesołymi i ciekawymi świata stworzeniami, które wprost uwielbiają zabawę! Twój pupil jest kotem niewychodzącym? Szczególnie w tej sytuacji musisz zapewnić mu codzienną porcję aktywności umysłowej i fizycznej. Dlaczego jest to ważne? Jakie zabawy przypadną do gustu Twojemu podopiecznemu? Dowiedz się już teraz!

Więcej

Dlaczego zabawa jest ważna?

Zabawa jest niezmiernie ważnym elementem kociej codzienności. To dzięki niej zachowuje doskonałą formę, rozwija się pod względem intelektualnym, a także zaspokaja swoje naturalne potrzeby, jak m.in. te związane z instynktem łowieckim, co jest szczególnie ważne, jeśli na co dzień nie wychodzi na zewnątrz i nie poluje. W równym stopniu co zabawa samodzielna lub/i z innymi kotami, ważne są aktywności, którym oddajecie się wspólnie. Bawiąc się ze swoim podopiecznym, masz wyjątkową możliwość stworzyć silną więź i doskonałą relację opartą na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Choć bowiem powszechnie uważa się, że koty podążają własnymi ścieżkami, tak naprawdę potrzebują czułości i wsparcia opiekuna.

Aktywności, które pokocha Twój kot

Jako koci miłośnik z pewnością posiadasz w domu przynajmniej jedną zabawkę typu „wędka”. To doskonały rekwizyt do wspólnej zabawy, ale tylko wówczas, gdy tak samo się w nią zaangażujesz. Zabawka staje się naprawdę atrakcyjna dopiero wówczas, gdy „ożywa” w Twoich rękach. Pozwól kotu bawić się we własnym tempie i zrealizować kolejno wszystkie elementy łańcucha łowieckiego (tj. wpatrywanie się, skradanie, pogoń, schwytanie, zabawa zdobyczą, zabicie, zjedzenie). Oczywiście na końcu kot nie zjada zabawki. Gdy zauważysz moment ewidentnego „zabijania”, podrzuć mu smakołyk.

Zadbaj także o to, aby kot się nie nudził, gdy zostaje sam. Obecnie istnieje wiele ciekawych zabawek interaktywnych, które zapewnią Twojemu pupilowi ekscytującą aktywność przez długi czas. Możesz sięgnąć po najprostsze kule na smakołyki lub po bardziej skomplikowane zabawki, jak na przykład różnego rodzaju labirynty i tablice z mnóstwem skrytek, w których na wydobycie będą czekać smaczne niespodzianki. Pamiętaj jednak o tym, że zanim zostawisz kota sam na sam z zabawką, musisz nauczyć go posługiwać się nią! W przeciwnym wypadku może się zniechęcić i sfrustrować. Jeśli do tej pory kot nie miał do czynienia z tego typu akcesoriami, zacznij zabawę od najprostszych wersji i stopniowo podnoś poziom trudności.

Zawsze smaczna i zdrowa zabawa!

Aby Twój kot miał siłę i chęć do zabawy, zapewnij mu zbilansowaną dietę. To właśnie od niej w dużej mierze zależą: doskonała kondycja, zdrowie i prawidłowa masa ciała. Postaw na najlepszej jakości karmę, jak karmy SPECIFIC™, które stanowią zdrowy, pełnoporcjowy i – co równie istotne – smaczny posiłek dla Twojego pupila. Ponadto sięgnij po zdrowe przysmaki dla kotów SPECIFIC™, które możesz wykorzystać do rozmaitych zabaw. Pamiętaj o tym, że serwowane kotu smakołyki nie powinny przekraczać 10% dobowego zapotrzebowania na energię.