leżący pies z kotem
leżący pies z kotem

Karmy organiczne dla psów i kotów

Uwielbiasz swoich czworonożnych przyjaciół i chcesz dla nich wszystkiego, co najlepsze? Co możesz im dać? Kwestią, która wymaga szczególnej troski i uwagi, jest dieta. Zadbaj o to, aby była zbilansowana, bo tylko wówczas będzie korzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie pupili. Nie wiesz, czy karmy organiczne dla zwierząt to dobry pomysł? Co to są karmy organiczne? Dowiedz się więcej!

Więcej

Karmy organiczne dla zwierząt – co to jest?

Karmy organiczne dla psów i kotów, jak karmy SPECIFIC™, to produkty najwyższej jakości. Ich cechą charakterystyczną jest to, że składniki wykorzystywane do produkcji karm pochodzą w co najmniej 95% z kontrolowanych, organicznych źródeł! Oznacza to, że są wolne od pestycydów, herbicydów czy innych sztucznych nawozów. Co równie istotne, zwierzęta są karmione wyłącznie organicznymi produktami, nie podaje się im profilaktycznie antybiotyków, zachowany jest ich dobrostan. Karmy organiczne ponadto nie zawierają w swoim składzie sztucznych antyoksydantów, barwników i dodatków smakowych. Dowiedz się także, czym wyróżniają się przysmaki organiczne dla psów i kotów  SPECIFIC™.

W trosce o środowisko naturalne…

Współcześnie wiele mówi się o ochronie środowiska naturalnego, które jest przecież naszym wspólnym dobrem. Dobrem niestety silnie eksploatowanym i niszczonym… Dlatego każde działanie na jego rzecz – nawet to z pozoru niewielkie – ma znaczenie. To kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po karmy organiczne dla zwierząt od SPECIFIC™. Opakowania karm w 100% nadają się do recyklingu!

Jak wybrać karmę organiczną dla kota i psa?

Karma powinna wychodzić naprzeciw wymaganiom i potrzebom żywieniowym psów i kotów, zapewniając im codzienną dawkę niezbędnych składników odżywczych. Aby tak właśnie było, musi cechować się wysoką jakością i być posiłkiem pełnoporcjowym. Musi też być właściwie dobrana do wieku zwierzęcia, jego trybu życia i stanu zdrowia. A jaka karma organiczna dla psa i kota będzie najlepsza pod względem konsystencji?

Na to pytanie znacie odpowiedź Ty i Twój pupil! Jeśli czworonóg lubi jeść suchą karmę, nie ma problemów z uzębieniem i zapewniasz mu stały dostęp do świeżej, czystej wody, z powodzeniem możesz wybrać aromatyczne, łatwe do pogryzienia chrupki. To niezwykle wygodna opcja w przypadku przechowywania i dawkowania. Karmę taką możesz wykorzystać nawet jako nagrodę w trakcie szkolenia. Z kolei mokra karma, w formie smacznych, łatwych do podzielenia pasztetów, na pewno sprawdzi się, gdy Twój podopieczny ma problemy stomatologiczne, niechętnie pije wodę lub np. jest niejadkiem – mokra karma jest wyjątkowo aromatyczna i z pewnością skusi każdego psa i kota!

Prawidłowa dieta jako jeden z elementów zdrowego stylu życia

Pamiętaj o tym, że wybór odpowiedniej karmy dla psa i kota to bardzo ważna kwestia, ale nie jedyna. W parze z prawidłowym żywieniem powinna iść regularna aktywność fizyczna! Dostosuj ją do potrzeb i możliwości pupila. Nie zapominaj również o aktywności umysłowej w postaci rozmaitych ćwiczeń, gier i zabaw. Dzięki temu Twój podopieczny będzie zdrowy i zadowolony!