Jaką karmę wybrać dla psa?

Karma dla psów powinna być kompletna i zbilansowana.  Oznacza to, że pokarm ten zapewni im wszystkie składniki odżywcze, których potrzebują do zdrowego i aktywnego życia bez potrzeby stosowania suplementów. Przeczytaj jaką karmę wybrać dla swojego psa i w jaki sposób go karmić.

Więcej

Ile pokarmu należy dostarczać psu i jakich praktyk nie stosować?

Jeśli zastanawiasz się, ile pokarmu należy podać psu, zacznij od wskazówek dotyczących karmienia podanych na opakowaniu. Gdy nakładasz jedzenie, koniecznie odmierz porcję — ułatwi to, w razie potrzeby, zwiększenie lub zmniejszenie podawanej ilości w późniejszym czasie. Wytyczne to tylko wytyczne, a potrzeby żywieniowe będą się różnić w zależności od psa, dlatego tak ważne jest byś obserwował masę ciała swojego pupila i dostosowywał wielkość porcji do jego wymagań.  Jeśli pies przybiera na wadze, zmniejsz nieco porcję, a jeśli chudnie — odpowiednio ją zwiększ. Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do kondycji swojego zwierzęcia, zgłoś się do lekarza weterynarii, który z pewnością pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

Dzienna ilość jedzenia powinna być podzielona na co najmniej dwa posiłki, chyba że lekarz zaleci inaczej. Resztki ze stołu są zazwyczaj zbyt tłuste i słone dla psów, i mogą, pomimo dobrych intencji, przyczyniać się do przybierania na wadze i innych poważnych problemów zdrowotnych. Staraj się tego unikać ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo Twojego psa.

Regularnie waż swojego psa i dostosuj dzienną ilość pożywienia, jeśli pies straci lub przybierze na wadze.

Pamiętaj, że Twój pies musi mieć zawsze dostęp do świeżej, czystej wody. Porozmawiaj też z lekarzem weterynarii, jeśli uważasz, że należy wprowadzić zmiany w jego żywieniu.

Ważne: W przypadku nagłej zmiany masy ciała, wymiotów, biegunki, problemów z oddawaniem kału lub innych niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem weterynarii.  

Karma sucha czy mokra — jaka jest różnica?

Większość karm dla psów SPECIFIC™ jest dostępna zarówno w postaci suchych „krokietów”, jak i mokrych pasztetów. Zasadniczo sucha karma jest bardziej ekonomiczna i umożliwia psu przeżuwanie. Mokre pasztety stanowią smaczną alternatywę i są zapakowane w poręczne tacki. Pasztety można podawać w ramach codziennej diety psa lub jako weekendowy przysmak. Mokre pasztety można przechowywać w lodówce przez kilka dni po otwarciu, ale pamiętaj, aby podawać je w temperaturze pokojowej, dzięki czemu będą smaczniejsze i bardziej atrakcyjne dla Twojego zwierzaka.

Karma SPECIFIC™ jest bardzo smaczna i większość psów szybko ją akceptuje. Są jednak psy, które trzymają się swoich przyzwyczajeń i niechętnie akceptują nowy rodzaj pożywienia w swojej misce. Oto kilka wskazówek i sztuczek ułatwiających wprowadzanie nowego jedzenia:

  • Mieszaj stopniowo coraz większe ilości nowego pokarmu z obecnie podawaną karmą przez okres 7-10 dni. 
  • Suchą karmę SPECIFIC™ można podawać w prosto z opakowania lub wymieszać ją z wodą o temperaturze ciała. 
  • Mokre pasztety można podgrzewać i podawać w temperaturze ciała.