Aktualności Aktualności

Prawie 170 lat doświadczenia w dbaniu o czworonożnych przyjaciół

Dechra jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, specjalizującą się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości produktów, z których korzystają lekarze weterynarii na całym świecie.

Więcej

Historia firmy Dechra sięga roku 1819, kiedy to firma została założona pod nazwą Arnolds & Son. Początkowo zajmowała się produkcją protez kończyn, a następnie, podczas wojny krymskiej w 1854 roku, swoją uwagę zwróciła na medycynę weterynaryjną.

Obecnie Dechra jest odpowiedzialna za wiele ważnych marek w świecie weterynaryjnym, zarówno dla psów, jak i kotów. Wśród nich znajduje się jedyny na świecie lek na zespół Cushinga u psów, należący do szerokiej gamy produktów endokrynologicznych. Dechra posiada również gamę produktów dermatologicznych, w tym wiodące produkty do leczenia miejscowego oraz produkty kardiologiczne, neurologiczne, anestezjologiczne i przeciwbólowe.

Wieloletnie doświadczenie w opiece medycznej nad zwierzętami pozwala nam tworzyć karmy zapewniające optymalne żywienie oraz pomagające utrzymywać i przywracać dobry stan zdrowia kotów i psów.

Pokarm to coś więcej niż tylko kaloryczne paliwo, to złożona kombinacja składników odżywczych, w tym węglowodanów, białek, tłuszczy, witamin, minerałów i wody. Wszystkie one współpracują ze sobą, wykonując różne zadania, ale w złożonej interakcji.

Dobre odżywianie dostarcza odpowiednią mieszankę składników odżywczych na każdym etapie, co skutkuje dobrym zdrowiem, witalnością i energią.

Różny wiek, zmienna wielkość zwierząt i stan zdrowia powodują zróżnicowane zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Dlatego, korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia weterynaryjnego, oferujemy szeroką gamę produktów zarówno dla codziennych potrzeb, jak i do specjalnej pielęgnacji, dostarczając dokładnie takich składników odżywczych, jakie są potrzebne w danej sytuacji.