Jaka karma jest najlepsza dla Twojego kota? Poznaj gamę SPECIFIC™

Bez wątpienia musisz odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jakie składniki odżywcze są niezbędne dla Twojego kota? Jak zmieniają się potrzeby żywieniowe w ciągu życia kota? Czy zmiany w diecie mogą pomóc zwalczyć objawy, gdy mój kot czuje się źle? Ten artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania i dokonać świadomego wyboru.

Więcej

Podobnie jak ludzie, zwierzęta „są tym, co jedzą”. Tak więc, jeśli chcesz, aby Twój pupil był zdrowy i szczęśliwy, ważne jest zapewnienie mu odpowiednich składników odżywczych wspomagających różne funkcje organizmu.

Jako specjalistyczna weterynaryjna firma farmaceutyczna, Dechra rozumie koty. Wiemy, że możemy pozytywnie wpływać na ich zdrowie i samopoczucie. Jesteśmy świadomi typowych problemów, jakie się u nich pojawiają. Oznacza to, że wiemy jakie karmy lubią i rozumiemy, jakiego pożywienia potrzebują. Właśnie dlatego opracowaliśmy gamę SPECIFICTM.

Karma sucha czy mokra — jaka jest różnica?

Większość karm dla kotów SPECIFIC™ jest dostępna zarówno w postaci suchych „krokietów”, jak i mokrych pasztetów. Zasadniczo sucha karma jest bardziej ekonomiczna i umożliwia kotu przeżuwanie. Mokre pasztety stanowią smaczną alternatywę zapakowaną w wygodną tackę. Mokre jedzenie może stanowić główny pokarm lub pyszny dodatek do suchej karmy. Ze względu na wysoką zawartość wody (70-80%) mokre jedzenie pomoże również w utrzymaniu zdrowych dróg moczowych i prawidłowym nawodnieniu kota. Mokry pokarm można przechowywać w lodówce przez kilka dni po otwarciu, ale zawsze należy podawać go w temperaturze pokojowej, ponieważ koty preferują go w takiej postaci.

Seria SPECIFICTM jest zalecana przez lekarzy weterynarii, ponieważ zawiera składniki najwyższej jakości, wpływające na zdrowie Twojego pupila. Jednym z tych składników jest ryba — lekkostrawne białko wysokiej jakości, które wpływa na zdrową sierść i skórę, dobrą ruchomość stawów i prawidłowo funkcjonujący układ trawienny. Co więcej, każda karma zapewnia odpowiednią kombinację składników w doskonale opracowanych proporcjach. Pozwala to zagwarantować, że Twój kot otrzyma najbardziej pożywną dietę.

Karmy SPECIFICTM posiadają odpowiednie właściwości odżywcze, aby:

  • codziennie dostarczać Twojemu kotu właściwą ich porcję, by cieszył się zdrowiem przez całe życie,
  • zapewnić jedzenie kotom o bardzo specyficznych potrzebach zdrowotnych - od alergii po cukrzycę. 

SPECIFICTM to idealne żywienie, aby Twoje zwierzęta były zdrowe i aktywne przez całe życie, ponieważ zdrowe zwierzę to szczęśliwe zwierzę!

Ważne aspekty w kwestii żywienia kota

  1. Jeśli zastanawiasz się, ile pokarmu należy podać kotu, zacznij od wskazówek dotyczących karmienia podanych na opakowaniu.  
  2. Gdy nakładasz jedzenie, koniecznie odmierz porcję — ułatwi to zwiększenie lub zmniejszenie podawanej ilości w późniejszym czasie.  Wytyczne to tylko wytyczne, a potrzeby żywieniowe będą się różnić w zależności od kota, więc musisz obserwować jego masę ciała i dostosowywać porcję w razie potrzeby.  Jeśli kot przybiera na wadze, zmniejsz nieco porcję, a jeśli kot chudnie — zwiększ ją. 
  3. Dzienna ilość jedzenia powinna być podzielona na co najmniej dwa posiłki, chyba że lekarz weterynarii zaleci inaczej.
  4. Pamiętaj, że Twój kot musi mieć zawsze dostęp do świeżej, czystej wody.
  5. Unikaj podawania resztek ze stołu. Zazwyczaj są one zbyt tłuste i słone dla kotów, i mogą, pomimo dobrych intencji, przyczyniać się do przybierania na wadze i innych problemów zdrowotnych.
  6. Koty nie są „małymi psami”. Mają inne potrzeby żywieniowe niż psy, więc kot karmiony karmą dla psów nie otrzyma niezbędnych mu składników odżywczych.
  7. Kontroluj kondycję swojego kota oraz jego ogólne samopoczucie. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii, jeśli uważasz, że konieczne jest dopasowanie lub zmiana diety Twojego podopiecznego.
  8. Regularnie waż swojego kota i dostosuj dzienną ilość pożywienia, jeśli kot straci lub przybierze na wadze.

Ważne: Należy skontaktować się z lekarzem weterynarii w przypadku nagłej zmiany masy ciała, wymiotów, biegunki, problemów z oddawaniem kału lub innych niepokojących objawów. Należy również zasięgnąć porady, jeśli kot odmawia jedzenia przez więcej niż 24 godziny.

Karma dla kotów SPECIFIC™ jest kompletna i zbilansowana.  Oznacza to, że zapewnia wszystkie składniki odżywcze, których koty potrzebują do zdrowego i aktywnego życia, bez dodatkowego stosowania suplementów.